Kawa Brasil Santos 100g 100% arabika

12,5 zł
Produkt Polski

Spróbuj kawy wypalanej w samym sercu Roztocza.

Kawa ziarnista BRASIL SANTOS to selekcja ziaren z upraw w Ameryce Południowej a konkretnie w rejonie Santos z okolic São Paulo w Brazylii.

Kawy Brazylijskie zyskały w Polsce ogromne uznanie, głównie dzięki swojej delikatności i naturalnej słodyczy. Doceniają to zarówno bariści jak i konsumenci. Jej produkcja w Brazylii jest zróżnicowana a plantatorzy często eksperymentują na bazie swojego doświadczenia, by tworzyć jeszcze lepsze mieszanki. Jako ciekawostka warto wspomnieć, że to właśnie kawy brazylijskie najczęściej lądują we włoskich mieszkankach espresso! Świadczy to o ich silnym aromacie i wysokiej jakości.

☕️ Opakowanie 100g kawy ziarnistej zazwyczaj starcza na ok. 12 filiżanek, dzięki czemu to idealna opcja na sprawdzenie nowego smaku!

Brasil Santos cechuje duża uniwersalność – można ją parzyć w różnych rodzajach ekspresów bez utraty na jakości.

Wiadomo jednak, że dobry smak i aromat zależy od jakości surowca. Dlatego KRAWTOWA COFFEE Brasil jest kawą JAKOŚCI SPECIALITY. Jest to najwyższa pozycja w skali i oznacza to, że ziarna pochodzą z najlepszych plantacji, są pełnowartościowe, duże, dojrzałe i nie połamane. Tylko spełnienie wszystkich tych warunków pozwala nam uzyskać napar o niepowtarzalnym smaku.

Profil aromatyczny możemy zatem śmiało określić jako połączeniu miodu, orzecha, mlecznej czekolady z wyczuwalną nutą melasy.

Warto też wspomnieć że nasza kawa posiada znikomą kwasowość jak też umiarkowaną gorycz.

INTENSYWNOŚĆ: 3/5

KWASOWOŚĆ: 1/5

SŁODYCZ: 5/5

GORYCZ: 1/5

STOPIEŃ PALENIA: Średni

Aromaty: miód / orzech / mleczna czekolada

Kawa i herbata - podobne produkty